ZTE Grand Memo

ZTE Grand Memo – 5.7″ ekran i czterordzeniowy procesor

ZTE bez zbędnego rozgłosu zaprezentowało swój nowy, gigantyczny smartfon. Oto wyposażony w 5.7-calowy ekran HD, model Grand Memo.

ZTE Grand Memo

Grand Memo jest w tej chwili największym smartfonem, jaki ZTE kiedykolwiek zaprezentowało. 5.7-calowy wyświetlacz urządzenia nie ma niestety rozdzielczości 1080p, a „zaledwie” 720p (1280 x 720). Jeśli chodzi o chipset smartfonu, mamy tu SoC Snapdragon S4 Pro, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM.

ZTE Grand Memo

ZTE nie pożałowało także megapikseli w aparacie urządzenia, który ma ich aż 13. Chińskiemu producentowi, pomimo ogromnego ekranu – udało się zachować niewielką grubość, wynoszącą zaledwie 8 mm. Całość działa pod kontrolą systemu Android (prawdopodobnie 4.1 Jelly Bean) i jest zasilana 3,000 mAh baterią.

Nie trudno się domyśleć, że Memo ma być bezpośrednim konkurentem dla Samsunga Galaxy Note II. Pamiętajmy jedank, że o sile Note 2 nie stanowi wyłącznie jego duży ekran, ale także cała masa dodatkowych funkcji (i rysik S Pen), które koreański producent w nim zaimplementował. Czy Grand Memo zaoferuje równie dużą funkcjonalność?

ZTE Grand Memo

Niestety, jak na „cichą prezentację” przystało, nie znamy większej ilości szczegółów dotyczących Grand Memo V9815. Całkiem możliwe, że to właśnie na barcelońskich targach Mobile World Congress dowiemy się czegoś więcej.

Źródło: Engadget


  • Nazir

    Android z nakładką i dalsze lotto aktualizacji jest dyskwalifikacją tych zabawek jednego sezonu.

    Tylko Nexus lub Windows Phone są godne uwagi i kupienia.