ZTE Grand S

ZTE Grand S oficjalnie zaprezentowany – kolejny „najcieńszy smartfon na świecie”?

Na targach CES 2013 światło dzienne ujrzał kolejny, „najcieńszy na świecie smartfon”. Chińska firma ZTE zaprezentowała swój najnowszy, androidowy produkt – 5″ model Grand S.

ZTE Grand S

ZTE Grand S

Jeszcze kilka dni temu to francuska firma Alcatel chwaliła się, że jej najnowszy produkt – smartfon One Touch Idol Ultra, jest najcieńszą słuchawką na rynku (6.45 mm grubości). Okazuje się, że dzisiaj to ZTE chce zawłaszczyć sobie to miano, wypuszczając model Grand S, który według specyfikacji ma 6.9 mm grubości. Powiecie pewnie, że w takim razie to nadal produkt Alcatela jest cieńszy. Niestety nie wiemy, jakie miejsca mierzą producenci, gdyż każdy z tych smartfonów wygląda na zdecydowanie grubszy w miejscu umieszczenia obiektywu kamery. Pomijając ten fakt i tak można swobodnie uznać, że ZTE Grand S ze swoimi 6.9 mm jest naprawdę cienki. A jak przedstawiają się pozostałe parametry tego urządzenia?

Grand S ma 5-calowy ekran Full HD (wygląda na to, że 5-calowe ekrany w topowych smartfonach stały się już standardem), czterordzeniowy 1.7 GHz chipset Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na karty microSD, dzięki którym mamy możliwość dalszego rozszerzenia pamięci masowej „Eski”. Jeśli chodzi o możliwość robienia zdjęć, mamy tu 13 i 2 MP kamery, którymi można oczywiście kręcić filmy 1080p. System w ZTE stanowi Android Jelly Bean.

Oczywiście dążenie do miana „najcieńszego” niesie ze sobą pewne konsekwencje. Urządzenie zasila ogniwo o pojemności zaledwie 1,780 mAh. Niestety nie wiadomo, czy bateria o takich parametrach poradzi sobie z ogromnym ekranem i podkręconym, 1.7 GHz procesorem. O tym dowiemy się dopiero z pierwszych testów.

Grand S w pierwszej kolejności zawita do Chin (sprzedaż rozpocznie się jeszcze w tym kwartale). ZTE nie zdradziło czy, i kiedy smartfon pojawi się na innych rynkach. Co prawda producent nie ujawnił jeszcze ceny Grand S, jednak z poprzednich przecieków wiemy, że będzie się ona kształtować w okolicach 449$ (ok. 1385 zł).

Źródło: ZTE, PhoneArena