ZTE Grand S II na TENNA

ZTE Grand S II – pierwszy smartfon z 4 GB RAM-u?

ZTE Grand S II nie jest już tak naprawdę urządzeniem nowym. Smartfon światło dzienne ujrzał na początku tego roku, jednak wiele wskazuje na to, że jego chińska odmiana będzie jeszcze bardziej podrasowana.

ZTE Grand S II na TENNA

Specyfikacja Grand S II, którą poznaliśmy na początku roku obejmowała 5.5″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, czterordzeniowy chipset Snapdragon 800 o taktowaniu 2.3 GHz oraz 2 GB RAM-u. Sprzęt z taką specyfikacją potrafił w benchmarku AnTuTu pokonać nawet Samsunga Galaxy Note 3 (34,968 vs. 34652 punktów).

ZTE Grand S II na TENNA

ZTE Grand S II otrzymał właśnie certyfikat od chińskiego urzędu TENAA. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chiński Grand S II według dokumentacji posiada aż 4 GB pamięci RAM.

Jeśli okaże się, że Grand S II faktycznie posiada 4 GB RAM-u oznaczać to będzie, że jest to pierwszy smartfon wyposażony w aż tak dużą ilością pamięci operacyjną.

Gdyby to kogoś interesowało, Grand S II ma także 13 MP kamerę główną, 2 MP kamerkę do rozmów wideo oraz 3000 mAh baterię. Jako Os jest tu Android w wersji 4.3 Jelly Bean.

Niestety wątpię, aby ZTE wypuściło u nas Grand s II w wariancie z 4 GB RAM-u. Mimo wszystko jeśli ktoś jest spragniony phabletów tego producenta, to śmiało może skorzystać z jego innego produktu, modelu Nubia X6, który również ma naprawdę mocarną specyfikację.