ZTE Grand X2 In

ZTE Grand X2 In: Intel Clover Trail+, 4.5″ HD, wkrótce w Europie

ZTE zaprezentowało dzisiaj swój nowy, bardzo mocny i oparty o system Android smartfon, model Grand X2 In. Parametry urządzenia, jak procesor Intel Atom Z2580, 4.5-calowy ekran 720p oraz 1 GB RAM pozwalają sądzić, że X2 In może się stać kolejnym, rynkowym hitem. Kiedy smartfon pojawi się w Europie?

ZTE Grand X2 In

ZTE pokazało swoje nowe urządzenie na trwającej w Monako konferencji MedPi. Specyfikacja smartfona przedstawia się bardzo interesująco. Mamy tu 4.5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, dwurdzeniowy chipset Intela o architekturze x86 i taktowaniu 2 GHz, 8 i 1 MP kamery oraz 8 GB pamięci użytkowej, z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD.

Jak widzicie na zdjęciu, smartfon działa w oparciu o system Android, w wersji Jelly Bean. Ogniwo zasilające X2 In, ma 2,000 mAh pojemności. ZTE chwali się, że smartfon potrafi przechwycić swoją kamerą aż 24 zdjęcia na sekundę (pozwoli to na złożenie z nich płynnie odtwarzanego filmu w wysokiej rozdzielczości). Co ciekawe, Grand X2 In ma także optyczną stabilizację obrazu, która działa w czasie rzeczywistym w dwóch osiach.

ZTE obiecuje, że Grand X2 In trafi do Europy (miejmy nadzieję, że nie zapomną także o Polsce) w trzecim kwartale tego roku. Niestety, chiński producent nie ujawnił, w jakiej cenie ma zamiar sprzedawać urządzenie. Miejmy nadzieję, że będzie to dość przystępna kwota.

Źródło: Engadget