ZTE KIS 3 – front i tył

ZTE KIS 3 wkrótce w polskich sklepach

ZTE, czyli dobrze nam już znany chiński producent m.in. smartfonów, wprowadza na polski rynek swoje kolejne urządzenie – KIS 3, czyli sprzęt z popularnej linii ZTE KIS.

ZTE KIS 3 - front i tył

Sercem ZTE KIS 3 jest chip Qualcomm Snapdragon 200 MSM8210, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A7 @ 1.2 GHz oraz grafiki Adreno 302. Mamy tu także 4 GB pamięci flash oraz slot na kartę microSD. Niestety producent w swojej informacji prasowej nie poinformował nas, ile pamięci RAM posiada urządzenie. W ciemno można jednak strzelać, że jest jej tu 1 GB.

Co z resztą parametrów? ZTE KIS 3 ma 4″ ekran o rozdzielczości wynoszącej 480 x 800 pikseli, moduły 3G, GPS, Bluetooth 4.0 oraz radio FM. Jako magazyn energii elektrycznej jest tu wykorzystywane ogniwo, którego pojemność wynosi 1400 mAh.

W odróżnieniu od innych producentów, którzy do swoich nowych, budżetowych smartfonów „pchają” jeszcze Android Jelly Bean, ZTE KIS 3 w pamięci ma zainstalowany Android 4.4 KitKat. To z pewnością wielki atut tego urządzenia. Pewnie wielu z was interesują także gabaryty smartfona, które wynoszą 126 x 64.7 x 10.7 mm.

Niestety ZTE nie zdradza, kiedy konkretnie KIS 3 pojawi się w polskich sklepach oraz jaka będzie jego cena. W tej chwili z linii KIS można u nas kupić takie modele, jak ZTE KIS oraz ZTE KIS PRO. Są one sprzedawane w bardzo przystępnych cenach (PRO to koszt nieco ponad 300 zł). Możemy się więc spodziewać, że ZTE KIS 3 nie będzie od nich dużo droższy.