ZTE N988

ZTE N988 to 5.7″ smartfon z Jelly Bean i chipem Tegra 4?

ZTE chce rozszerzyć portfolio swoich smartfonów o kolejne, gigantyczne urządzenie. W Chinach pojawił się na zdjęciach smartfon o nazwie kodowej N988, wyposażony w 5.7-calowy ekran HD.

ZTE N988

ZTE N988

Specyfikacja phabletu przedstawia się imponująco. Według przecieku, mamy tu ekran HD o wielkości 5.7-cala, 2 GB RAMu, 1.5 GHz czterordzeniowy chipset (Qualcomm Snapdragon lub Tegra 4) oraz 8 MP kamerę, wspomaganą przez 2 MP kamerkę do rozmów wideo. Warto także zwrócić uwagę na cienką, 6.9 mm obudowę i niską wagę N988, która wynosi 110 gramów.

Reszta specyfikacji, to Bluetooth, USB, slot na microSD, GPS, radio FM itd. ZTE N988 działa na systemie Android 4.1.2 Jelly Bean i ma się pojawić w sprzedaży, w kolorach czarnym, czerwonym i białym. Na obudowie urządzenie nie widać żadnego logo chińskiego operatora, budzi to więc nadzieję, że N988 doczeka się także międzynarodowej premiery. W tej chwili smartfon trafił do chińskiego urzędu, zajmującego się certyfikowaniem tego typu produktów. Kiedy ten ZTE trafi do sprzedaży i jaka będzie jego cena? To póki co pozostaje tajemnicą.

Źródło: GSMinsider