ZTE Nubia W5

ZTE Nubia W5 ze Snapdragonem 801 na pokładzie

Najnowsze doniesienia prosto z Azji jednoznacznie wskazują na to, że chiński producent ZTE pracuje właśnie nad modelem Nubia W5, który ma być pierwszym telefonem działającym pod kontrolą Windows Phone, wyposażonym w 4-rdzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 801.

ZTE Nubia W5

Według ostatnich plotek, ZTE Nubia W5 – jak przystało na iście high-endowe urządzenie – wyposażone zostanie również w 3 GB pamięci RAM oraz aż 64 GB pamięci wewnętrznej do dyspozycji użytkownika. W tym modelu znajdzie się także 13-megapikselowa, tylna kamera z systemem optycznej stabilizacji obrazu. Ponadto, producent zdecydował się na zamontowanie modułu łączności 4G oraz baterii o pojemności 4500 mAh.

Przypomnę w tym miejscu, że jednostka Qualcomm Snapdragon 801 jest nieco ulepszoną wersją Snapdragona 800. Od swojego poprzednika wyróżnia ją wyższe taktowanie zegara rdzeni, GPU, szyny pamięci oraz wsparcie dla standardu eMMC 5.0, który niesie ze sobą o wiele wyższą wydajność pamięci flash, której prędkość może wynieść nawet do 400 MB/s.

Wygląda więc na to, że za sprawą bardzo dobrej specyfikacji technicznej, ZTE Nubia W5 będzie modelem z najwyższej półki i będzie niemałą konkurencją dla Nokii, która w chwili obecnej jako jedyna oferuje tak wydajne urządzenia pracujące w oparciu o Windows Phone. Niestety na tę chwilę przedstawiciele ZTE nie potwierdzili, że trwają jakiekolwiek prace nad tym modelem, więc spekulacje na temat jego dostępności musimy odłożyć nieco w czasie.


 • Kilokao

  A co z „zapowiadaną” Lumia 1520 mini? Temat umarł czy przeoczyłem informacje?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Póki co nic nowego na ten temat się nie pojawiło, więc temat póki co jest martwy.

   • Kilokao

    A tak dobrze się zapowiadał …

    • http://www.smartfan.pl/ Paweł Manek

     Konkretne informacje na temat tej Lumii miały pojawić się w kwietniu, a tu nadal cisza.

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

   A po co Lumia 1520 Mini ? zupełnie poroniony pomysł … jak ktoś potrzebuje 5 cala to będzie Lumia 930 :)

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Jeden więcej WP8.1 miło widziany bo mizerny mamy wybór tych Windows Phone