ZTE Nubia Z7

ZTE Nubia Z7: kolejny smartfon z QHD oficjalnie zaprezentowany

ZTE zaprezentowało dzisiaj swój nowy, flagowy smartfon, który na wyposażeniu posiada 5.5″ ekran QHD, model Nubia Z7. Wraz z urządzeniem światło dzienne ujrzały także dwa inne sprzęty – Nubia Z7 Max oraz Nubia Z7 mini.

ZTE Nubia Z7

Nubia Z7 to w zasadzie nic innego, jak LG G3 w wydaniu ZTE. Mamy tu wspomniany wcześniej 5.5″ ekran QHD (1440×2560), czterordzeniowy chip Snapdragon 801, 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci na dane oraz 13 Mpix kamerę z optyczną stabilizacją obrazu i łączność LTE. Jak przystało na sprzęt dla Azjatów, Nubia Z7 została wyposażona w dual SIM.

ZTE Nubia Z7 Max

Kolejny z pokazanych smartfonów, to Nubia Z7 Max. Nazwa tego urządzenia jest nieco myląca, ponieważ od Nubii Z7 różni się on tylko tym, że zamiast ekranu QHD posiada 5.5″ matrycę Full HD. Według mnie to świetne posunięcie ZTE, bo przecież nie każdy chce mieć smartfon wyposażony w prądożerne QHD.

ZTE Nubia Z7 mini

Na koniec zostawiłem model ZTE Nubia Z7 mini. Ten smartfon posiada z kolei 5″ ekran Full HD, jednak reszta jego podzespołów wydaje się być taka sama, jak w Nubii Z7. Naturalnie design tego sprzętu będzie się nieco różnić, a do sklepów trafi wiele jego wariantów kolorystycznych.

Jeśli chodzi o ceny, Nubia Z7 ma kosztować 3456 juanów (ok. 1700 zł), Nubia Z7 Max 1999 juanów (ok. 980 zł), z kolei za Nubię Z7 mini przyjdzie zapłacić 1499 juanów (ok. 735 zł). Jak więc widzicie, chińskie ceny tego sprzętu są nader korzystne. Niestety nie wiadomo, czy którykolwiek z tych smartfonów będzie sprzedawany poza Chinami.


  • wiek

    fon ma wszystko czego potrzeba dużo pamięci wew i ram, ekran FHD, dual sim, jest cienki,ma lte telefon idealny????

    • http://smartfan.pl/ Noob

      A do tego tani!