ZTE Open – specyfikacja

ZTE Open – smartfon z Firefox OS, specyfikacja ujawniona jeszcze przed MWC

Na temat systemu Firefox OS słyszeliśmy już całkiem sporo. Teraz, firma ZTE ma zaprezentować pierwszy, komercyjny smartfon z tym OSem. Jak prezentuje się jego specyfikacja?

ZTE Open - specyfikacja

Redaktorzy portalu Engadget już krążą po halach, gdzie w poniedziałek wystartują targi Mobile World Congress. Dla nieuważnego wystawcy (jak ZTE) – może się to skończyć ujawnieniem specyfikacji urządzenia, jeszcze przed jego oficjalną premierą. Tak właśnie stało się z najnowszym produktem chińskiego producenta, smartfonem Open. Urządzenie ma być jednym z pierwszych, komercyjnych telefonów, działających w oparciu o Firefox OS. Jak wygląda jego specyfikacja?

Już na pierwszy rzut oka widać, że ZTE Open to smartfon z niskiej półki cenowej. Urządzenie wyposażono w chipset Qualcomm Snapdragon MSM7225A (GPU Adreno 200, jeden rdzeń Cortex-A5 (prawdopodobnie o taktowaniu 800 MHz)), 3.5-calowy ekran HVGA, 3.2 MP kamerę ze stałym fokusem, 512 MB pamięci użytkownika oraz 256 MB RAM, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, GPS, radio FM i ogniwo o pojemności 1,200 mAh. Więcej szczegółów na temat tej budżetowej słuchawki zostanie ujawnionych już na początku przyszłego tygodnia, w trakcie Mobile World Congress.

Źródło: Engadget