ZTE Open – niebieski

ZTE Open – smartfon za 300zł!

Od jutra do oferty jednego z europejskich operatorów wchodzi firefoxowy smartfon ZTE Open. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że urządzenie w ofercie bez umowy będzie kosztować zaledwie… 69 euro.

ZTE Open - niebieski

69 euro to w przeliczeniu na złotówki zaledwie 300 zł. Jeśli uważacie, że cena jest bardzo niska to powiem Wam jeszcze, że wraz ze smartfonem operator Telefónica (działa głównie na terenie Hiszpanii i Portugalii) zaoferuje także 30 euro na połączenia w ramach usługi prepaid. Reasumując – ZTE Open można tam „wyrwać” za niespełna 39 euro, czyli jakieś 170 zł!

Zastanawiacie się pewnie co za taką kasę dostajemy i jaką specyfikacją dysponuje ZTE Open? Otóż na jego pokładzie znajdziemy 3.5″ ekran HVGA (480×320 pikseli), 1GHz procesor Cortex-A5, 256MB RAM, 512MB pamięci flash (jest też slot na karty microSD), łączność 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS oraz radio FM. Oczywiście jest też 3.2MP kamera. System urządzenia to Firefox OS, więc nie powinno być żadnego problemu z jego płynnością na tej specyfikacji.

Niestety nie wiem, czy którykolwiek z polskich operatorów (Orange, Plus, Play, T-Mobile itp.) planuje wprowadzenie równie atrakcyjnego cenowo smartfona, co ZTE Open. Szczerze mówiąc tak tanie urządzenie to idealne rozwiązanie dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze smartfonami. Open pozwoli na zaznajomienie się z ekranem dotykowym, a przy tym nie powinien nikogo zrazić topornością działania, która cechuje tanie słuchawki starszych generacji.

Źródło: Engadget