ZTE Nubia Z7 – zwiastun

ZTE opublikowało zwiastun flagowca Nubia Z7

ZTE rozpoczęło promocję niezaprezentowanego jeszcze smartfona Nubia Z7. Ten chiński producent opublikował kilka zdjęć, na których widać jego nowy smartfon (a przynajmniej jego fragmenty).

ZTE Nubia Z7 - zwiastun

Na pierwszym zdjęciu, które możecie zobaczyć powyżej, widzimy tył Nubii Z7, gdzie znajduje się kamera oraz flesz LED. To jednak nie wszystko, bo w sieci pojawiły się dwa kolejne zdjęcia, pokazujące tym razem nieco więcej, a mianowicie fragment frontu i boku tego smartfona.

ZTE Nubia Z7 - zwiastun, bok

Fotografie ujawniają metaliczną konstrukcję Nubii Z7 oraz świecący przycisk Home, który najprawdopodobniej będzie też pełnił rolę diody sygnalizującej np. nieodebrane połączenie, wiadomość itp.

Niepotwierdzona specyfikacja ZTE Nubia Z7 obejmuje 5″ ekran 1080p, Snapdragona 805, 3 GB RAM-u, 16 MPix kamerę z optyczną stabilizacją obrazu oraz oczywiście Android w wersji 4.4 KitKat (wraz z firmową nakładką Nubia UI 2.0).

ZTE Nubia Z7 - zwiastun, bok, biały

Nubia Z7 ma zostać zaprezentowana jeszcze w tym miesiącu. Koszt urządzenia według plotek nie będzie wygórowany – ZTE w Chinach zażyczy sobie za niego podobno 450$, czyli ok. 1360 zł. Szczerze mówiąc miło byłoby zobaczyć tak mocny smartfon, posiadający ekran w normalnej i nieprzesadzonej rozdzielczości Full HD. Nie wiem jak wam, ale do mnie smartfonowe matryce QHD jakoś nie trafiają. Owszem, może na upartego ludzkie oko jest w stanie zauważyć różnicę pomiędzy Full HD a QHD, jednak czy gra jest warta świeczki? Nie lepiej popracować nad żywotnością baterii, która we flagowych smartfonach i tak nie powala na kolana? Przecież np. taki LG G3 byłby idealny, gdyby zamiast QHD zastosowano w nim Full HD.