ZTE Blade Q – cala seria

ZTE prezentuje trzy nowe smartfony Blade Q

Wkrótce w europejskich sklepach zobaczymy trzy nowe smartfony chińskiego producenta, firmy ZTE. Modele Blade Q Mini, Blade Q oraz Blade Q Maxi będą się miedzy sobą różnić w zasadzie tylko pod względem przekątnej ekranu, a co za tym idzie także i gabarytów oraz pojemności baterii.

ZTE Blade Q - cala seria

Wszystkie trzy smartfony posiadają bardzo podobne podzespoły. Mamy tu chipset MediaTek MT6572 z dwurdzeniowym procesorem Cortex-A7 o taktowaniu 1.3GHz, grafikę Mali-400 oraz 1GB RAM’u. Jest tu także 5MP kamera główna (nagrywająca filmy 720p) oraz kamerka VGA z przodu. Kiepsko wygląda za to aspekt pamięci wewnętrznej, bo ZTE zamontowało jej w urządzeniach zaledwie 4GB. To marna pociecha, ale Chińczycy nie zapomnieli o slocie na kartę microSD. System stanowi tu Android 4.2 Jelly Bean.

Jeśli chodzi o łączność, to wszystkie trzy smartfony są pod tym względem identyczne – mają 3G ze wsparciem dla HSPA, Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GPS oraz radio FM.

ZTE Blade Q Mini to z całej trójki najmniejszy smartfon, który ma 4″ ekran TFT o rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Urządzenie ma też najmniejszą baterię, której pojemność wynosi 1500 mAh.

ZTE Blade Q ma 4.5″ ekran TFT o rozdzielczości 480 x 854 pikseli oraz 1800 mAh baterię.

Największy z całej trójki, czyli ZTE Blade Q Maxi ma 5″ ekran TFT o rozdzielczości 480 x 854 pikseli (trochę mało) oraz sporą, 2000 mAh baterię.

ZTE niestety jeszcze nie ujawniło, kiedy smartfony pojawią się w sklepach i jaka będzie ich cena. Oczywiście możemy się spodziewać, że tego typu słuchawki, które mają raczej niezbyt porywającą specyfikację, nie mogą kosztować więcej niż 1000 zł.

Źródło