ZTE Q7

ZTE Q7 – „prawie” jak iPhone 6 Plus

W chińskim urzędzie, który zajmuje się certyfikowaniem urządzeń komunikacyjnych (TENAA), pojawił się właśnie niezaprezentowany jeszcze phablet – ZTE Q7. Nie da się ukryć, że pod względem designu phablet jest „zrzynką” Apple iPhone 6 Plus. Co wiemy o tym urządzeniu?

ZTE Q7

ZTE Q7 to sprzęt ze średniej półki, dysponujący 5.5″ ekranem 720p, chipsetem MediaTek z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 1.5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM i 16 GB powierzchni na dane użytkownika z możliwością jej późniejszego rozszerzenia kartą microSD. Jest tu także 8 Mpix kamera z podwójnym fleszem LED oraz system Android 4.4.4 KitKat.

Fizyczne wymiary ZTE Q7, podobnie jak design – przypominają te z iPhone 6 Plus. Urządzenie mierzy więc 157 x 78 x 7.9 mm i waży 160 gramów. Niestety w tej chwili nie ma jeszcze informacji nt. ceny Q7. Obstawiam jednak, że phablet praktycznie na pewno nie pojawi się nigdzie, poza Chinami. Po urządzeniu ewidentnie widać, że zostało stworzone, aby konkurować z iPhone 6 Plus. O ile w Chinach prawo przymyka oko na takie „inspirowanie się produktem konkurencji”, o tyle w Europie i USA firma ZTE mogłaby mieć z tego powodu spore problemy.