ZTE Speed

ZTE Speed: smartfon z LTE za 99$

 

Oferta tanich, androidowych smartfonów robi się coraz ciekawsza. W USA zadebiutował właśnie produkt chińskiej firmy, model ZTE Speed. Smartfon, chociaż posiada naprawdę porządną specyfikację, to ma kosztować zaledwie 99$ (ok. 345 zł).

ZTE Speed

ZTE Speed w cenie niecałych 350 zł oferuje naprawdę wiele. Chiński producent wyposażył smartfon m.in. w łączność LTE, co dotychczas było domeną nieco droższych urządzeń. Oprócz tego ZTE Speed posiada chip Qualcomm Snaprdagon 410 MSM8916, taktowany zegarem 1.2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Jako ekran jest tu 4.5″ matryca.

Co do pamięci na dane, ZTE w Speed zastosowało jej 8 GB. Jeśli to dla kogoś za mało, może ją rozszerzyć, korzystając z karty microSD. Jak na tak tanie urządzenie, ZTE Speed nie musi się też wstydzić kamer, bo są tu dwie – 5 Mpix główna oraz 2 Mpix przednia. Co z zasilaniem? Smartfon dysponuje całkiem sporym, 2000 mAh ogniwem. System operacyjny urządzenia to z kolei Android 4.4 KitKat.

Prawda, że ZTE Speed to w tej cenie bardzo ciekawy sprzęt? Jestem pewien, że gdyby pojawił się w polskich sklepach w cenie nieprzekraczającej 350 zł, spotkałby się ze sporym zainteresowaniem.