ZTE-Star-2_1

ZTE Star 2 z obsługą poleceń głosowych zaprezentowany

ZTE zaprezentowało w dniu dzisiejszym swojego najnowszego flagowego smartfona, model Star 2, który oprócz dobrych parametrów technicznych pochwalić się może także bardzo rozbudowaną obsługą poleceń głosowych.

ZTE-Star-2_1

W kwestii designu model ten przypomina w dużym stopniu swojego poprzednika i bynajmniej nie jest to jego wadą – prostokątny kształt dodaje całej konstrukcji elegancji i charakteru. Specyfikacja ZTE Star 2 obejmuje 5 – calowy ekran o rozdzielczości 1080p oraz wydajny chipset Qualcomm Snapdragon 801, którego cztery rdzenie taktowane są z częstotliwością 2,5 GHz oraz otrzymują wsparcie ze strony 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy tutaj także 16 GB pamięci wewnętrznej, którą rozszerzymy za pomocą kart microSD.

ZTE-Star-2_2

Na tylnej części obudowy tego urządzenia zamontowano główny aparat o matrycy 13 MPix wraz z podwójną diodą doświetlającą LED. Na przodzie zawitała z kolei kamerka 5 MPix z szerokokątnym obiektywem. ZTE Star 2 posiada również moduł łączności 4G LTE oraz akumulator o pojemności 2300 mAh, a całość działa w oparciu o Androida 4.4 KitKat wraz z zainstalowaną nakładką od ZTE o nazwie MiFavor 3.0. Co ciekawe, grubość urządzenia wynosi 6,9 mm, jego tył pokrywa warstwa szkła, a całą konstrukcję okala metalowa ramka.

ZTE-Star-2_3

Jak na początku wspomniałem, smartfon ten posiada bardzo rozbudowane możliwości sterowania głosem. I wbrew pozorom możemy dzięki temu znacznie umilić i ułatwić sobie obsługę urządzenia. Funkcja ta umożliwia otwieranie i zamykanie aplikacji, a także przełączanie się pomiędzy nimi. Bez problemu możemy również włączyć ulubiony utwór muzyczny. Ciekawostką jest fakt, że po przyłożeniu telefonu do ucha oprogramowanie zapyta nas, do kogo konkretnie chcemy zadzwonić. Warto również zaznaczyć, że ów system działa nawet gdy smartfon nie jest połączony z Internetem.

ZTE Star 2 dostępny jest już w sprzedaży internetowej w Chinach za około $402. Producent nie zdradził jeszcze, na jakie rynki trafi ten smartfon. Wielce jednak prawdopodobne, że będzie się chciał pochwalić tym urządzeniem na styczniowych targach CES 2015, które odbędą się oczywiście w Las Vegas.