ZTE-siedziba-logo

ZTE zacznie sprzedawać smartfony bezpośrednio do UK

Chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego, firma ZTE – rozpoczyna ekspansję do Wielkiej Brytanii.

ZTE - siedziba

ZTE to mało znana firma, produkująca głównie na rynek chiński. ZTE posiada jednak całą gamę ciekawych smartfonów i tabletów z Androidem, które niestety w Europie są w ogromnej części niedostępne. Ten fakt może się wkrótce zmienić, przynajmniej dla obywateli Wielkiej Brytanii – ZTE rozpoczyna bezpośrednią ekspansję na tamtejszy rynek. Firma będzie sprzedawać w UK swoje smartfony i tablety z systemem Android.

ZTE do tej pory również istniał na rynku angielskim, produkował jednak smartfony dla operatorów telefonii komórkowej (np. model Orange San Francisco), bez własnego logo. ZTE podpisało umowę z firmą Brightpoint, która będzie dystrybuować produkty ZTE. Pierwsze smartfony z logiem chińskiego producenta, powinniśmy zobaczyć w UK już w czwartym kwartale tego roku – pionierem będzie model ZTE Skate.

Jak ta cała sytuacja wpłynie na polski rynek? Wszyscy wiemy, jak wielu rodaków przebywa obecnie w UK, często trudnią się oni handlem telefonami – przywożą je do Polski i sprzedają na portalach aukcyjnych. Powinniśmy się spodziewać zdecydowanego wzrostu urządzeń firmy ZTE, sprzedawanych nieoficjalnymi kanałami na portalach aukcyjnych. Pamiętajmy, że ZTE to mało znana firma i aby konkurować z gigantami europejskiego rynku mobilnego – będzie musiała sprzedawać swoje produkty po niskich cenach, co pewnie bardzo ucieszy jej potencjalnych nabywców.

Źródło: Pocket-lint