Google-akcje-spadek-19-10-2012-0

Zyski Google spadają, firma mocno straciła na wartości

Cena akcji Google spadła wczoraj o 60 dolarów, czyli jakieś 8% – po opublikowaniu niezbyt optymistycznych wyników firmy, za trzeci kwartał 2012.

Google - spadek akcji

Google z publikowaniem swoich wyników, zazwyczaj czeka do zakończenia sesji na giełdzie. Tym razem jednak ta sztuka się nie udała i wyniki pojawiły się jeszcze przed jej zakończeniem. Wszyscy spodziewali się raczej dobrych rezultatów ze strony Google, jednak rzeczywistość okazała się zgoła inna.

Za trzeci kwartał 2012, firma zgłosiła zyski w wysokości 2.18 miliarda dolarów. Zysk jest oczywiście ogromny, jednak w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, zysk spadł o 20.3% (firma zarobiła wtedy 2.73 miliarda $). Jeśli chodzi o pozytywny aspekt raportu, przychody giganta z Mountain View urosły o 18.6%, do 11.53 miliarda $.

Jak się możecie domyślać, oczekiwania na Q4 2012 w stosunku do Google po złym, trzecim kwartale – zostały nieco obniżone. Analitycy spodziewają się, iż zysk netto za Q4 2012 wyniesie 10.52$ na akcję (wobec wcześniej spodziewanych 10.61$).

Szef Google, Larry Page, chcąc ratować spadającą cenę akcji oświadczył, że obecnie codziennie jest aktywowanych aż 1.3 miliona urządzeń z systemem Android. Przyrost jest więc taki sam, jak w zeszłym miesiącu. Pełne wystąpienie CEO Google, możecie obejrzeć na poniższym filmie.

Źródło: PhoneArena